1. Nasz sklep internetowy, działający pod adresem www.historyton.pl prowadzi sprzedaż wysyłkową książek i czasopism o tematyce militarno-historycznej.

2. Zamówienia są przyjmowane poprzez stronę www.historyton.pl, telefonicznie:  42 631 10 97, 42 630 71 41 lub poprzez e-mail: historyton@historyton.pl. Zamówienia wysłane w formie elektronicznej są potwierdzane przez księgarnię.

3. Nieprzekraczalny czas realizacji zamówienia wynosi 14 dni roboczych, przy czym większość zamówień jest realizowana w ciągu 4-5 dni. Czas realizacji jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania paczki ze sklepu, przy czym uwzględniane są tylko dni robocze. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji jest wysyłane po skompletowaniu całości, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych.

4. O wyczerpaniu tytułu lub dłuższej realizacji zamówienia Klient jest za każdym razem zawiadamiany.

5. W przypadku braku któregokolwiek z kilku tytułów wymienionych w zamówieniu, pozostała jego część jest nadal realizowana.

6. Czas realizacji zamówienia zagranicznego będzie za każdym razem ustalany z Klientem.

7. Termin otrzymania przesyłki to łącznie: czas realizacji i czas dostawy. Sposób dostawy:
- Poczta Polska - przesyłka zwykła lub priorytetowa,
- Przesyłka kurierska.

8. Klient, składając zamówienie, powinien podać swój numer telefonu oraz adres. Koniecznym warunkiem realizacji zamówienia jest podanie prawdziwych danych.

9. Proponujemy następujące formy płatności:
- przelewem
- gotówką przy odbiorze (za pobraniem) - zapłata listonoszowi lub kurierowi przy odbiorze przesyłki.

10. Przesyłki zagraniczne mogą być opłacane tylko kartą kredytową lub przelewem.

11. Książki prezentowane w dziale "Tania książka" stanowią końcówki nakładów oraz zasobów magazynowych, niektóre egzemplarze mogą być więc lekko uszkodzone.

12. Każdy Klient, który zakupi towar w naszym sklepie otrzyma paragon fiskalny (osoby fizyczne) lub fakturę (firmy i instytucje po podaniu numeru NIP).

13. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2002 roku o ochronie praw konsumentów, z towaru zakupionego w naszym sklepie można zrezygnować bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko jeśli produkt nie był używany, kopiowany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwrócony towar należy zaopatrzyć w otrzymany wraz z nim rachunek. Gwarantujemy zwrot wartości produktu. Pieniądze zwracamy przelewem lub przekazem pocztowym. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

14. W przypadku stwierdzenia wad lub uszkodzeń w dostarczonych towarach Klient powinien odesłać je wraz z rachunkiem przesyłką pocztową na adres sklepu. Po rozpatrzeniu reklamacji księgarnia wyśle towar pełnowartościowy lub, w przypadku wyczerpania nakładu, zwróci pieniądze. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego zwrócimy natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Pieniądze zostaną przesłane przekazem pocztowym lub przelewem bankowym na konto.

15. Księgarnia nie jest odpowiedzialna za uszkodzenia wynikłe z winy dostawcy towaru.

16. Księgarnia zastrzega sobie prawo do nie odbierania żadnych przesyłek wysyłanych za pobraniem.